Megvolt a várva várt bejelentés, semmi sem változott, továbbra is havi 40 Md dollár értékben vásárol a FED jelzálog fedezetű értékpapírokat, és 45 Md dollár értékben hosszabb távú állampapírokat. Ezzel megindult a piacon a dollár gyengülése, a részvénypiacokon pedig euforia uralkodik.
Két sell pozim is jelentősebb veszteségbe fordult, mindkettőt 1.35035-nél zártam, az egyik 147,2 a másik pedig 115 pip veszteséggel növeli az eddig lezárt veszteségeket, ami így már 1870,9 pip. Ezt csökkenti a 265,2 pip nyereség. Ezután piacin nyitottam 1.35019-nél egy sell pozit. Ezzel túlsúlyba kerültek ismét a vételi pozíciók.
A saját tőke állása 46,06 dollár.
A továbbiakban arra számítok, hogy a dollár gyengülése a következő FOMC-ig megmarad. Persze figyelni kell az adatokat, hiszen a csökkentés lehetősége továbbra is fennáll, a kérdés az az időpont.
Az USA gazdaságának javulása mérsékelt ütemben halad, a fogyasztási és a beruházási kedv is élénkül. A munkaerőpiacon további javulás tapasztalható, de a munkanélküliség még továbbra is magas, és a kormány megszorításai mellé magasabb jelzálogkamatok társulnak. Az energiaárak változása miatt az infláció a várakozások alatt van, de a hosszútávú várakozások stabilak. Összességében látják a javulást, de a csökkentéshez ennek a javulásnak fenntarthatónak kell maradnia. A további könnyítés mellett döntöttek, aminek az eredményeképpen nyomás alatt tartják a kötvénykamatokat, és erősebb gazdasági fellendülésre számítanak, ami elősegíti az inflációs célok elérését. Emellett a bizottság továbbra is figyelemmel kíséri a gazdasági folyamatokat, főként az inflációs, és a munkaerőpiaci adatokat és ennek tükrében döntenek majd később az esetleges csökkentésről. A kérdés tehát továbbra is nyitott: Vajon mikor lehet csökkenteni a pénzpumpa sebességét?
Nos, ez azt hiszem kissé árrendezi a pozíciókat.
Sok pipet kívánok mindenkinek!