A mai napon korrekciónak lehettünk tanúi. Mivel az árfolyam az utolsó buy pozi, és az egyetlen sell pozim között tartózkodik, így nincs egyetlen negatív előjelű pozícióm sem. Ez viszont újabb lehetőséget ad egy long pozícióra, amit meg is nyitottam 1.35556-nál.
A saját tőkém 57,87 dolláron áll.
A reggeli órákban német termelői árindex látott napvilágot, majd az eurozónás. Miután a német rosszabb lett, szinte borítékolható volt, hogy az eu-s sem lesz fényes. Be is jött. Szépen meg is indult ennek hatására a korrekció.
A délutáni non farm payroll-t nem tették közé, a kormányhivatalok működése még mindig szünetel a megállapodás hiánya miatt. Mindkét fél ragaszkodik az álláspontjához, és nem nagyon hajlanak a megegyezére. Néhány szenátornak már elég véges a türelme, beláthatatlan következményekről, óriási károkról beszélnek. Sőt, valahol olyat is olvastam, hogy van aki a 2010-es flash crash-t látja újra megtörténni. Az tény, hogy ilyen leállásra már volt példa, viszont csődre még sosem. Az NFP-re, és egyéb adatokra (amik a kormányhivatalhoz köthetőek) visszatérve, ha a leállás sokáig tart, az súlyos torzításokhoz vezethet nem csak a következő hónapban, hanem hosszabb távon is, hiszen az év/év, vagy a negyedév/negyedév alapú adatok számítását is befolyásolja. Az adatgyűjtésnek folyamatosnak kellene lennie. Ha ez nem oldódik meg hamar, a FED-nek a szokásosnál is óvatosabban kell bánnia például a QE csökkentésnél, hiszen ha torz adatok alapján döntenek, az beláthatatlan károkat okozhatna.
Mindezek ellenére a dollár korrigálni tudott az a főbb párokon, köztük az EURUSD-n is. Ez megfigyelhető volt a dollárindexen is, a tegnapi mélypontjáról felpattanva ma 80.13-nál zárt. Az részvénypiacon is emelkedés volt tapasztalható, a DOW, és az S&P500 is emelkedtek a tegnapi naphoz képest.
Hogy ez minek volt köszönhető az egy érdekes kérdés. Talán némi profitrealizálás is benne van, illetve a pénteki nap miatt is sokan zárják ilyenkor a pozícióikat. Ezt ma valószínűleg többen is megtették az átlagosnál, hiszen ha a hétvégén megállapodás születik az USÁ-ban, akkor lehet, hogy lefelé gappel fog nyitni a piac.
A mai pozíciónyitásommal kapcsolatban többféle verzió is felmerült bennem. Az árfolyam 1.36450-ről lepattant, ez egybe esik a februári éves csúcson lévő gyertyák testével. A legmagasabb kanóc 1.37100-ig ment el. Eléggé markáns az eső gyertya, amit ma a piac adott, bár trendet nem tört sem napos, sem H4, sőt még H1 idősíkon sem. (A saját elemzésem szerint.)
Lehetőségek:
1. A szabály az szabály, nyitni kell a következő buy pozit, eső gyertya volt, a lehetőség adott.
2. Erős szintről pattant, két középső buy pozi bezár, némi profit realizálva, és a strati szerinti buy pozi nyitása. Eredmény: 2 buy pozi egy sell, ezzel csökkentve a kockázatot.
3. Mindent bezárni, és újrapozicionálni.
Erről megkérdeztem Lucemet is, aki a következőt válaszolta: "Nálam nincs mese, nyitom a következő buy-t. Ha az 1.355-ös szintet tegnap áttörte, akkor most várható volt a visszatesztje, sokan, akik longra játszanak, itt nyitnak pozíciókat. Kockázatos, ha darál hát darál... ha meg nem, akkor miénk a trend."
Teljesen igaza van, hiszen az elején leszögeztük, hogy a kockázat a teljes tőke! Ezek után rájöttem, (némi segítséggel), hogy az amit felvetettem, az nem más, mint érzelmi alapú agyalás, és nincs semmi értelme, hiszen sem fundamentálisan, sem technikailag nem indokolja semmi. A világ legtermészetesebb dolga, hogy az éves csúcsot nem viszi át elsőre, és visszatesztel. Mint említettem emelkedő a trend, így semmi sem indokolja, hogy bármit is bezárjak. Hogy ez csak egy visszateszt-e, az a jövő héten derül csak ki. Minden esetre ha tovább megy, benne vagyok teljes gőzzel, ha nem akkor maximum újrakezdjük a margin call és stop out után.
Kellemes hétvégét mindenkinek!